Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Marfa oferita cu titlu gratuit
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Marfa oferita cu titlu gratuit

Firma a deschis o agentie de pariuri sportive si ofera gratis bauturi non alcoolice si cafea clientilor.
Achizitia s-a facut pe baza de factura pe firma.
Cum ma inregistrez eu cu acesta marfa?
Din punctul meu de vedere corect este folosirea 302.08 apoi descarcare pe baza de bon de consum.
E complicata solutia aleasa cu 371, ce ma fac daca vine iarna si ofera ceai(apa+zahar+frunze uscate), fac productie prin 301? :)
SC DELTA EXPERT CONSULT SRL, Consultant resurse umane
va multumesc din suflet
agentia nu are gestiune de bar ci doar ofera clientilor o bautura gratis la alegere.