Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drepturi si obligatii
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drepturi si obligatii

buna ziua!ma numesc Carolina si revin cu o intrebare si anume:ce drepturi si obligatii are un cetatean argentinian,in urma casatoriei cu o rominca,pe teritoriul Rominiei si al spatiului Schengen?Mai precis ,el poate circula liber in acest spatiu european sau trebuie ca de fiecare data sa ceara o viza de intrare si sedere,pe teritoriul fiecarei tari?multumesc mult si salutari cordiale tuturor!
karyna33, utilizator
Are aceleasi drepturi si obligatii pe care le are orice cetatean aregntinian.