Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Calatorie cu permis in litigiu
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Calatorie cu permis in litigiu

Am fost surprins de radar, mi s-a retinut permisul. Am depus plangere contraventionala la judecatorie, am obtinut un certificat de grefa, pe baza caruia mi s-a eliberat permisul de catre politie. Pana la primul termen de judecata vreau sa plec in vacanta cu masina. As putea intampina probleme la granita sau in alta tara din cauza asta?
Nu, aveti dreptul de a conduce
gi-jane2, moderator
Multumesc frumos pentru raspuns
Atata timp cat vi s-a eliberat permisul nu sunt probleme. Drum bun si fara evenimente rutiere sau de alta natura!
Multumesc frumos!