Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare profesor + societate comerciala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare profesor + societate comerciala

Buna ziua,

incepand cu luna septembrie lucrez in invatamant, la doua scoli, avand in total 27 de ore/saptamana (o norma si jumatate). in acelasi timp, sunt angajata si la o societate comerciala.
Intrebarea mea este: daca la scoala am 27 de ore/sapt., pot sa am contract de munca si la SC, de 4 sau 2 ore/saptamana, de exemplu? oricum ar fi, nu ajung sub nicio forma la 40h/sapt.

Va multumesc!
Nu vad nici un impediment in acest sens.Va puteti angaja cu cim de 1,2 sau 4 ore (pe zi,nu pe saptamana)la o alta societate.
Sunteti titular? Puteti avea si contract cu SC, dar eficienta la scoala va fi minima. Nu aveti timpul fizic sa va pregatiti lectiile. Sunteti debutant, deci veti avea de scris proiecte de lectie pentru fiecare ora, intocmiti teste si fise, trebuie sa le corectati ...
Personal ma surprinde sa aud ca un debutant are o norma si jumatate, iar daca sunteti suplinitor, cu atat mai mult.
mda, dar trebuie sa traiasca si el din ceva, nu credeti? practic, omul aplica ce-o zis insusi seful statului " ne mai luam un job...facem ceva..." :)
andymaurul a scris:

Nu vad nici un impediment in acest sens.Va puteti angaja cu cim de 1,2 sau 4 ore (pe zi,nu pe saptamana)la o alta societate.

multumesc pentru raspuns