Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal sporuri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal sporuri

Stie cineva cum pot sa introduc in Revisal sporurile care nu se regasesc in nomenclarorul de sporuri din aplicatie ? In CCM negociat la nivelul unitatii am de ex: spor pt. titlul de doctor, spor pt.conducere contract, lucru pe proiect, etc, acestea nu exista in Revisal. Multumesc
Operatia permite adaugarea unui spor salarial fata de cele deja definite pentru angajator.
Adaugarea se poate face apeland butonul "Adaugare spor" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Angajator".
In ecran se completeaza informatii referitoare la:
- Denumire: denumirea sporului
- Descriere: descrierea amanuntita a sporului
Pentru a salva inregistrarea se apasa butonul "Salveaza".

Operatia permite modificarea unui spor salarial deja adaugat pentru angajator.
Modificarea se poate face apeland butonul "Modificare spor" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Angajator".
Se selecteaza o inregistrare din lista si se apasa butonul "Continuare > >"
Se actualizeaza informatiile dorite si se apasa butonul "Continuare > >"
Pentru salvarea modificarilor efectuate se apasa butonul "Salveaza".
Va multumesc foarte mult , voi incerca astfel.