avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 813 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... informatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

informatie

Va rog puteti sa mı spunetı cum sa formulez o cerere de amanare la un procespenal care are termen pe 13 deoarece nu am aparator
va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters220718 , utilizator 10:46, 6 Septembrie 2011
Redactati inscris prin care solicitati instantei de judecata sa dipuna amanare si acordare de termen,pentru angajare aparator
cererea trebuie sa cuprinda
nr dosar,
termen de judecata,
instanta de judecata

Domnule Presedinte
subsemnatul......in calitate de.....in dosarul....va rog sa-mi acordati un termen pentru a-mi angaja un aparator

numele si semnatura + data

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajarea unui aparator ales ally_alex06 ally_alex06 Buna ziua. Am o mica problema in care indraznesc sa va cer sprijinul. Sotul, cu care sunt in divort, a facut apel la hotararea data de catre prima instanta . ... (vezi toată discuția)
Aminare termen apel SAUNDU SAUNDU Buna dimineata,am un termen pe ziua de 05.09.2017,iar pe 04.09 sint programat la operatie.Va rog frumos sa-mi spuneti cum procedez sa amin termenul de ... (vezi toată discuția)
Cerere amanare proces! spiriy2005 spiriy2005 Buna ziua, Am un proces in data 10.09.2010 la care nu pot ajunge din motive personale. Intrebarea mea este cum formulez aceasta cerere si unde trebuie depusa ... (vezi toată discuția)