Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Debransare urgenta...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Debransare urgenta...

Buna ziua. As avea si eu niste intrebari legate de debransare. As vrea sa ma debransez de la agentul termic (apartament cu 3 camere), dar am o datorie la intretinere , ceea ce cred ca ma va impiedica. Nu am de unde sa platesc toti banii o data, pe parcursul anului viitor voi achita suma , daca mi-as pune centrala. Imi va fi mai bine si mai usor sa platesc 150 lei la gaz si 2 mil la intretinere/luna , decat 6 mil pe luna la iarna,la intretinere. Daca ma debransez eu personal, ce consecinte am dupaia? Pentru debransarea ar trebui sa ma duc la asociatia de locatari sa le cer acordul?sau cum trebuie sa procedez?? Pentru dosarul de gaz nu ar fi probleme , as rezolva in 2 saptamani. Astept raspunsuri .Multumesc
pai..daca va debransati fara acordul furnizorului si al asociatiei,la inrna platiti si intretinerea si gazul de la centrala d-voastra
dar daca ma duc la sociatie si le cer sa ma debranseze , pentru ca nu mai vreau caldura la iarna de la ei, ma vor debransa cu datoriile care le am???
Debransarea o cereti de la furnizorul de agent termic care , la randul sau va va cere acordul asociatiei si al vecinilor direct implicati
Eu cred ca o sa va raspundem mai serios dupa ce mergeti si obtineti acordul asociatiei de proprietari din care dvs. faceti parte.:">
deci e obligatoriu acordul asociatiei...dar daca nu-mi va da cordul pt ca am datorii ce voi face la iarna,..pentru ca iarna trecuta nu au dat caldura ..voi sta in frig?? macar sa-mi aprobe debransarea si ma voi incalzi cu radiatoare electrice si gata...