Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj divort

Buna ziua! Impreuna cu fratele meu, am dobandit in urma succesiunii apartamentul parintilor nostri, in care locuiesc doar eu cu sotul. Daca acum divortez, sotul are drept la cota parte din acest apartament? Mentionez ca eram casatoriti cand s- a produs succesiunea. In toata acesta perioada de la succesiune, nu s-au efectuat modificari sau imbunatatiri in apartament. Va multumesc.

Sotul nu are dreptul la ceea ce mosteniti de la parintii dvs.