Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Interdictie referitoare la locatia de vanzare a ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Interdictie referitoare la locatia de vanzare a produselor

Poate un furnizor de la care iau eu produse pt a le revinde sa imi interzica sa le vand intr-o anumita locatie? Mentionez ca locatia de vanzare a produselor nu este specificata in niciun fel in contractul incheiat cu ei, care prevede ca obiect al contractului doar vanzarea de catre ei catre mine a produselor x cu preturi conform catalogului. Nu contine nicio specificatie legata de locul de vanzare a produselor. Multumesc.
Orice intelegeri trebuie sa se reflecte in acel contract pe care-l aveti semnat sau in acte aditionale la el. Altfel, conventii verbale nu prea au ce sa caute in acest caz.