Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CONTRACT VANZARE CUMPARARE
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CONTRACT VANZARE CUMPARARE

Buna ziua,

Se poate incheia un contract de vanzare cumparare intre 2 firme pentru un an? Furnizorul va vinde cumparatorului unele produse pe o perioada lunga si pentru a nu se face la fiecare factura un contract sa fac un contract la care la fiecare vanzare sa fac un act aditional care sa contina suma de plata si specificatiile produselor vandute.

Multumesc pentru ajutor
Da, puteti incheia un astfel de contract
multumesc mult pentru raspuns