avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INFIINTAREA UNUI SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INFIINTAREA UNUI SRL

BUNA ZIUA
Va rog sa imi spuneti in ce conditii pot infiinta un SRL cu activitate principala de evidenta contabila si resurse umane.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: CAMELIADORI , utilizator 12:35, 11 Septembrie 2011
Unul dintre asociati trebuie sa aibe studi superioare Nu esti interesat de un alt asocit pentru ca si ue intentionaz sa-mi fac o firma .
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Septembrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru raspuns .In privinta asocieri voi discuta cu viitoarea mea asociata si in cazul in care este de acord cu cea mai mare placere.
Mai am o intrebare va rog sa imi spuneti ce acte imi trebuie pentru infiintarea acestui srl ,care sunt costurile,cat dureaza pana intrA in functiune,
multumesc
Acte infiintare SRLde
dovada depuneri capitalului social
declaratie pe propie raspendere administrator
specimene de semnatura
cere Registru comertului
act constitutiv valabil sub senatura privata
Chitante privind plata taxelor
Societate poate functiona conform legii 31 de la data inmatricularii in Reg Com
Va pot ajuta cu infiintarea societatii,am mai fact una acum doua luni

PS Tin evidenta a catorva societatii, am atestat de inspector resurse umane si saptaman viitoare imi dauexamenul de contabil autorizat, am contactat pe cineva sa imi faca un site si reclame aferente la pretui acceptabile
Ultima modificare: Sâmbătă, 10 Septembrie 2011
Cornel Vasile, Consilier juridic
BAFTA LA EXAMEN iti multumesc pentru toate informatiile

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare srl pentru contabilitate Contabiljunior Contabiljunior Buna ziua, In cazul unui absolvent de studii superioare + master de la academia de studii economice - fac. De contabilitate si informatica de gestiune, este ... (vezi toată discuția)
Inregistrare societate tip srl Nina1 Nina1 Ce documente sunt necesare pentru inregistrare sediul societate tip srl? Cu stima (vezi toată discuția)
Ce inseamna specimen de semnatura? leona777 leona777 Buna ziua, imi spuneti in ce const specimenul de semnatura, necesar la Reg. Com. ptr infiintare Intreprindere indiv. Mersi. (vezi toată discuția)