Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INFIINTAREA UNUI SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INFIINTAREA UNUI SRL

BUNA ZIUA
Va rog sa imi spuneti in ce conditii pot infiinta un SRL cu activitate principala de evidenta contabila si resurse umane.
Va multumesc
Unul dintre asociati trebuie sa aibe studi superioare Nu esti interesat de un alt asocit pentru ca si ue intentionaz sa-mi fac o firma .
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc pentru raspuns .In privinta asocieri voi discuta cu viitoarea mea asociata si in cazul in care este de acord cu cea mai mare placere.
Mai am o intrebare va rog sa imi spuneti ce acte imi trebuie pentru infiintarea acestui srl ,care sunt costurile,cat dureaza pana intrA in functiune,
multumesc
Acte infiintare SRLde
dovada depuneri capitalului social
declaratie pe propie raspendere administrator
specimene de semnatura
cere Registru comertului
act constitutiv valabil sub senatura privata
Chitante privind plata taxelor
Societate poate functiona conform legii 31 de la data inmatricularii in Reg Com
Va pot ajuta cu infiintarea societatii,am mai fact una acum doua luni

PS Tin evidenta a catorva societatii, am atestat de inspector resurse umane si saptaman viitoare imi dauexamenul de contabil autorizat, am contactat pe cineva sa imi faca un site si reclame aferente la pretui acceptabile
Cornel Vasile, Consilier juridic
BAFTA LA EXAMEN iti multumesc pentru toate informatiile