Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

am 50 de ani...sunt angajata din data de 19 09 1980...grupa a2 adin 19 09 1980 pina la data de 31 12 1989..sunt tot in cimpul muncii..vreau pensionare anticipata...sunt femeie...nascuta 02 02 1961...
Va puteti pensiona anticipatat partial dupa anul februarie 2018 la virsta de 57 ani daca indepliniti conditia stagiului de cotizare de peste 32 ani.

Va puteti pensiona la limita de varsta incepand cu octombrie 2022 la implinirea varstei de 60 ani si 8 luni