Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Legea care reglementeaza niveluL contributiei la CAS ?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Legea care reglementeaza niveluL contributiei la CAS ?

Buna seara ,
Va rog sa-mi comunicati in ce lege este prevazut nivelul contributiei datorate de persoanele fizice autorizate catre CAS.
Multumesc anticipat
Codul Fiscal actualizat si adaugit aug.2011
:)))
Pensia e reglementata prin legea pensiilor nr. 263/2010 care prevede un nivel de 31.3% din minim 35% din venitul mediu salarial utilizat la fundamentarea bugetului de asigurari sociale

Sanatatea prin legea 95/2006
Poate va este la indemana Ord. de urgenta nr.117/23 dec. 2010 (M.Of. 891/30 dec.2010) pentru modificarea si completarea Legii 571/2003 privind Codul fiscal.