Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Buna ziua,
Imi poate fii o problema la dosarul pentru somaj daca nu m-am prezentat la una din materiile de bacalaureat???
Buna ziua,
Talon Inregistrare Persoana In Cautarea Unui Loc De Munca...Data:12.07.2011
Vreau sa stiu sigur dupa cate zile trebuie sa revin cu dosarul pentru indemnizatia de somaj...
Am fost informat de catre Agentia Locala ca trebuie sa revin la inceputul lunii octombrie,iar colegii mei mi-au spus ca trebuie sa revin dupa 60 de zile de la inregistrarea primului dosar mentionat mai sus...Eu am sa merg maine,dar imi este teama sa nu fie tarziu !!!
1. Nu va luati dupa colegi, luati de bun raspunsul dat de Agentia de Somaj.
2. Mergeti maine la Agentia de Somaj si va lamuriti.