avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Buna ziua,
Imi poate fii o problema la dosarul pentru somaj daca nu m-am prezentat la una din materiile de bacalaureat???
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:53, 11 Septembrie 2011
Buna ziua,
Talon Inregistrare Persoana In Cautarea Unui Loc De Munca...Data:12.07.2011
Vreau sa stiu sigur dupa cate zile trebuie sa revin cu dosarul pentru indemnizatia de somaj...
Am fost informat de catre Agentia Locala ca trebuie sa revin la inceputul lunii octombrie,iar colegii mei mi-au spus ca trebuie sa revin dupa 60 de zile de la inregistrarea primului dosar mentionat mai sus...Eu am sa merg maine,dar imi este teama sa nu fie tarziu !!!
1. Nu va luati dupa colegi, luati de bun raspunsul dat de Agentia de Somaj.
2. Mergeti maine la Agentia de Somaj si va lamuriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen 60 zile absolvire - somaj Stef111 Stef111 Buna ziua, am sustinut anul acesta examenul de bacalaureat si l-am picat in cele doua sesiuni, (iunie si august), astazi am fost la agentia fortelor de munca ... (vezi toată discuția)
Somaj-facultate my23 my23 Buna ziua In decursul acestui an am lucrat din ianuarie pana pe 04.06.2011,fiind ultimul an la facultate pe data de 03.07.2011 am sustinut licenta care am ... (vezi toată discuția)
Somajul o problema pentru elevii care nu au luat bacalaureatul addynutza addynutza sora mea a terminat clasa a XII si nu a luat bacalaureatul nici prima nici a doua oara,a fost azi sa-si depuna dosarul de somaj dar nu i l-au primit pe motiv ... (vezi toată discuția)