Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... despre concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

despre concediu prenatal

am si eu contract de munca cu o jumatate de norma,si sunt insarcinata am si eu dreptul de concediul prenatal?
Aveti dreptul si la concediu de maternitate (pre si postnatal = sarcina si lauzie = 126 de zile) si la concediu crestere copil (CCC) pana la 2 ani.