Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata reparatie coloana apa calda pt cei debransati
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata reparatie coloana apa calda pt cei debransati

Locuiesc la bloc si sunt debransat de la sistemul de incalzire si apa calda furnizat de RADET.
In bloc a avut loc o avarie la una din coloanele de apa calda.
Este normal sa mi se perceapa cota parte din reparatie avand in vedere ca sunt debarsat ?
Da.Acoperirea cheltuielilor partilor comune ale blocului- aici incadrandu-se si instalatia de incalzire si apa calda, sant acoperite de proprietari. Faptul ca santeti debransata va scuteste de plata eventualelor consumuri de utilitati si nu de plata intretinerii acestor parti comune. Pare putin ciudat dar trebuie sa contribuiti cu o cota parte.