Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Contestatie Curtea Conturi
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Contestatie Curtea Conturi

Buna ziua,

In urma controlului Curtii de Conturi s-a stabilit prin RAF si PV ca niste salariati au incasat necuvenit anumite sume de bani.

Stie cineva cum se poate contesta din partea noastra a salariatilor acel RAF si PV pentru ca primarul nu vrea sa le conteste????#-o
Prima intrebare care ar veni este: „Ati primit necuvenit anumite sume?”

Cititi Art. 92-108 din Regulamentul din 4 februarie 2009
privind organizarea si desfasurarea activitatilor specifice Curtii de Conturi, precum si valorificarea actelor rezultate din aceste activitati (aprobat prin Hotararea plenului Curtii de Conturi nr. 1/2009, conform prevederilor art. 12 alin. (2) din Legea nr. 94/1992, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare)
In prezent actul normativ care reglementeaza desfasurarea activitatii Curtii de Conturi este HOTARARE nr. 130 din 4 noiembrie 2010 pentru aprobarea Regulamentului privind organizarea si desfasurarea activitatilor specifice Curtii de Conturi, precum si valorificarea actelor rezultate din aceste activitati
EMITENT: CURTEA DE CONTURI
PUBLICAT IN: MONITORUL OFICIAL nr. 832 din 13 decembrie 2010
Data intrarii in vigoare : 1 ianuarie 2011