avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... returnare marfa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

returnare marfa

buna ziua,

Aveti un model de returnare marfa? (Care este temeiul legal prin care marfa se returneza ?Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters159916 , utilizator 20:54, 12 Septembrie 2011
depinde de motivul returnarii
depinde ce scrie in contract
fiti mai explicit
ionescua65 a scris:

depinde de motivul returnarii
depinde ce scrie in contract
fiti mai explicit


Societatea a primit o cantitate mai mare de faianta, si acum ar dori s o returneze
Mentionez ca a trecut mai mult de o luna de cand a receptionat marfa. .Faianta este calitativa.Putem s o returnam?
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Returnare marfa ContSters159916 ContSters159916 Buna seara, Societatea noastra a cumparat acum o luna si cateva zile niste faianta.Poate returna marfa cumparata?Care este temeiul legal? Legea care ... (vezi toată discuția)
Nota de debit MadiTzu MadiTzu Buna ziua. Am primit de la un furnizor intracomunitar o nota de debit. E prima data cand intalnesc un astfel de document si nu stiu cum sa il inregistrez in ... (vezi toată discuția)
Returnare produs comandat eronat Teodora15 Teodora15 Un client mi-a solicitat prin e-mail un pret pentru un anumit produs, al carui cod l-a trecut in e-mail. Dupa ceva negocieri, am batut palma pe un pret si am ... (vezi toată discuția)