Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... returnare marfa
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

returnare marfa

buna ziua,

Aveti un model de returnare marfa? (Care este temeiul legal prin care marfa se returneza ?Multumesc.
depinde de motivul returnarii
depinde ce scrie in contract
fiti mai explicit
ionescua65 a scris:

depinde de motivul returnarii
depinde ce scrie in contract
fiti mai explicit

Societatea a primit o cantitate mai mare de faianta, si acum ar dori s o returneze
Mentionez ca a trecut mai mult de o luna de cand a receptionat marfa. .Faianta este calitativa.Putem s o returnam?
~ Conținut șters la cerere ~