avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Venituri PFA in somaj
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Venituri PFA in somaj

Am un PFA si urmeaza sa intru in somaj. PFA realizeaza venituri lunare mai mici decat indicatorul social de referinta.

Acordarea indemnizatiei de somaj va inceta la data realizarii unui venit lunar de cel putin 500 lei sau la cumularea a 500 lei pe mai multe luni?
Cel mai recent răspuns: PFA SANDU ADRIANA , Consultant managementul calitatii 06:20, 17 Septembrie 2011
Acordarea indemnizatiei de somaj va inceta la data realizarii unui venit lunar de cel putin 500 lei, nu se cumuleaza mai multe luni.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somajul....o dilema... Stoica Monica-Luminita Stoica Monica-Luminita Buna ziua, Angajata la o firma privata,care acum isi restrange activitatea,prin urmare mi s-a adus la cunostinta ca mi se desfiinteaza postul (asitent ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie somaj - agent asigurari? AnaMaria86 AnaMaria86 Primesc indemnizatie de somaj ca urmare a absolvirii unei institutii de invatamant si doresc sa devin agent de asiguri. Pot in acelasi timp sa benefeiciez de ... (vezi toată discuția)
Pierd somajul daca imi deschid pfa? linuxx linuxx Stie cineva sa imi spuna daca eu in acest moment sunt in somaj si vreau sa imi deschid un pfa voi mai primi in continuare somajul sau nu voi mai avea dreptul ... (vezi toată discuția)