Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Venituri PFA in somaj
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Venituri PFA in somaj

Am un PFA si urmeaza sa intru in somaj. PFA realizeaza venituri lunare mai mici decat indicatorul social de referinta.

Acordarea indemnizatiei de somaj va inceta la data realizarii unui venit lunar de cel putin 500 lei sau la cumularea a 500 lei pe mai multe luni?
Acordarea indemnizatiei de somaj va inceta la data realizarii unui venit lunar de cel putin 500 lei, nu se cumuleaza mai multe luni.