avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 996 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... ANGAJATI IN REVISAL NOU
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

ANGAJATI IN REVISAL NOU

Buna ziua,
Daca ma poate ajuta cineva cu o lamurire: am transmis fisierul in Revisalul nou, a aparut mesajul ca s-au incarcat datele, dar unde se pot vedea angajatii asa cum se putea in vechiul Revisal? Sau in aceasta varianta nu exista posibilitatea aceasta?
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 11:18, 14 Septembrie 2011
Daca sunteti pe pagina unde ati transmis, in partea dreapta sus aveti butonul raport preluari, dati clik pe el si va apare firma , dati clik pe ea si va apare lista cu salariatii! Bafta!
Mergeti in prigram...si apoi la Salariati-Lista salariati....Daca aveti de facut vreo corectie,intrati in Contracte iar apoi clik pe corectie...
PS este ciudat insa.De exemplu mie ,de abia acum vad ca nu m s-au actualizat codurile COR asa cum apar in ordinul 1832-mof 561
lia19 a scris:

Mergeti in prigram...si apoi la Salariati-Lista salariati....Daca aveti de facut vreo corectie,intrati in Contracte iar apoi clik pe corectie...
PS este ciudat insa.De exemplu mie ,de abia acum vad ca nu m s-au actualizat codurile COR asa cum apar in ordinul 1832-mof 561



Utilizatorul doreste sa vada lista salariatilor transmisi in Reges....
Ordinul 1832/2011 ( a fost publicat la 08.08.2011) nu a fost bagat in ultimul pach al vechiului Revisal, iar Revisal-ul nou nu are COR din ordinul mentionat deoarece aplicatia a fost facuta inainte de publicarea ordinului. Urmeaza actualizarea ( nu se stie cand). Oricum vom fi obligati sa folosim exclusiv COR cf Ordinului 1832/2011din 01.01.2012, pana atunci se folosesc amandoua ( in paralel--- o tampenie, din punctul meu de vedere)
Era vorba, intr-adevar, despre angajati pe site. Am reusit, multumesc foarte mult.
Pt demarela
cu placere, intrebati si veti afla....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce cod cor folesesc-dilema???!! ELENA2009 ELENA2009 buna ziua, ma confrunt cu urmatoarea problema: in Cor-ul de pe Ministerul muncii functia de avent vanzari are codul 332203, iar in Revisal (aplicatia Itm si ... (vezi toată discuția)
Cod cor (functie,ocupatie) angi25 angi25 ce cod este pentru functia de presedinte asociatie si administrator in REGES, nu vreau sa gresesc. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Nelamurire revisal-probleme erori Donhacker Donhacker Buna. De curand a plecat secretara care se ocupa de Revisal la noi la firma,pana acuma nu a verificat-o nimeni.Astazi cand am facut un contract de munca si ... (vezi toată discuția)