avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cit trebui sa iau??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cit trebui sa iau??

mi am dat demisia pe 15 sept 2011 de la o SC,nu am primit anul acesta banii pe concediu si nici zile de concediu nu am luat,imi puteti spune si mie cam ce suma ar trebui sa imi dea pe concediu??pina la jumatatea lunii aug am avut salariu de 1000 lei iar o luna am luat 1200lei.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 20:57, 15 Septembrie 2011
Dvs. trebuie sa ne comunicati salariul de baza si daca ati lucrat incepand cu data de 1 ianuarie 2011 pana in 15 septembrie. Si cate zile de concediu de odihna aveti stabilite anual conform contractului incheiat cu angajatorul. Apoi facem calculul. :)
Ultima modificare: Joi, 15 Septembrie 2011
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
sunt angajata in firma respesctiva din 2006 pina anul acesta pe 15 sept 2011.salariu de baza este minim pe economie .nu stiu sigur dc 804 iar in mina am luat pina pe 15 aug 1000lei iar pina pe 15 sept 1200lei.multumesc din suflet ca a ti reusit sa imi acordati atentia asuprea subiectului meu
Nu ati specificat cate zile de c.o./an aveti trecute in contractul de munca !
la semnarea contractului am avut trecute 21 zile concediu,nu sa mai modificat nimik si nici nu am mai semnat nimik din 2006 pina in 2011
Eu totusi nu inteleg cum ati putut Dvs. sa primiti un salariu asa mare...1000 lei, 1200 lei? Ati lucrat si ati fost pontata pentru ore suplimentare? Lucrati in ture si de noapte pentru care primiti sporuri? In data de 15 septembrie ati primit lichidarea lunii august?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu restant de anul trecut, cu complicatii bizthing bizthing Buna, Doresc sa va expun pentru sfaturi o problema din punct de vedere al angajatorului, legata de concediul restant, intr-un context mai ... (vezi toată discuția)
Plata concediu kamytza01 kamytza01 buna ziua, domnule avocat! va rog sa ma ajutati in vederea rezolvarii unei probleme. am lucrat la un magazin alimentar, ca vanzatoare de pe 24.10.2014 ... (vezi toată discuția)
Deducere personala stelamudura stelamudura Am 2 copii si salariul sub 1000 RON. Deducerea personala din fluturas este mai mare ca suma in lunile in care am mai multe zile de concediu medical decat ... (vezi toată discuția)