Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cit trebui sa iau??
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cit trebui sa iau??

mi am dat demisia pe 15 sept 2011 de la o SC,nu am primit anul acesta banii pe concediu si nici zile de concediu nu am luat,imi puteti spune si mie cam ce suma ar trebui sa imi dea pe concediu??pina la jumatatea lunii aug am avut salariu de 1000 lei iar o luna am luat 1200lei.
Dvs. trebuie sa ne comunicati salariul de baza si daca ati lucrat incepand cu data de 1 ianuarie 2011 pana in 15 septembrie. Si cate zile de concediu de odihna aveti stabilite anual conform contractului incheiat cu angajatorul. Apoi facem calculul. :)
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
sunt angajata in firma respesctiva din 2006 pina anul acesta pe 15 sept 2011.salariu de baza este minim pe economie .nu stiu sigur dc 804 iar in mina am luat pina pe 15 aug 1000lei iar pina pe 15 sept 1200lei.multumesc din suflet ca a ti reusit sa imi acordati atentia asuprea subiectului meu
Nu ati specificat cate zile de c.o./an aveti trecute in contractul de munca !
la semnarea contractului am avut trecute 21 zile concediu,nu sa mai modificat nimik si nici nu am mai semnat nimik din 2006 pina in 2011
Eu totusi nu inteleg cum ati putut Dvs. sa primiti un salariu asa mare...1000 lei, 1200 lei? Ati lucrat si ati fost pontata pentru ore suplimentare? Lucrati in ture si de noapte pentru care primiti sporuri? In data de 15 septembrie ati primit lichidarea lunii august?