Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facturi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facturi

ce facturi poate intocmi asociatia de proprietari?
Pai ce vinde sau ce servicii presteaza ea? Poate e mai bine sa enumerati direct la ce v-ati gandit si vedem daca poate fi taiata factura pentru treaba aceea.
sunt noua in administratie, eu una stiu ca asociatiile nu emit facturi.Dar am un caz in care trebuie sa-i emit factura unei societati pe cheltuielile din lista de plata( apa,canal,cheltuieli administrative).spun " trebuie" pt.ca asa vrea contabila de la firma respectiva cica chitanta emisa de mine trbuie insotita de factura. cum procedez?