Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reabilitare termica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reabilitare termica

as dori sa stiu daca reabilitarea termica se aplica si in cazul caselor sau doar a blocurilor.in caz ca da in ce consta.multumesc anticipat
Intrebarea nu e formulata clar si/sau complet. Desigur ca poate fi reabilitata termic orice cladire, indiferent de forma de proprietate.
Cand folositi termenul "se aplica" intuiesc faptul ca incercati sa faceti referire la modul de finantare a acestui tip de lucrare si, mai exact, vreti sa intrebati daca si in cazul specificat de dvs. se poate beneficia de sprijinul financiar al statului si/sau al administratiei publice locale?

Din cate stiu, pana in prezent legislatia in materie, respectiv OU 18/2009, se refera la blocurile de locuinte. Este adevarat ca sunt niste initiative legislative pentru largirea categoriilor de aplicanti, care se motiveaza prin discriminarea diferitelor categorii de proprietari in aceasta privinta, dar, din cate stiu, inca nu s-a concretizat ceva in acest sens.
ContSters193759, utilizator
a-ti inteles bine,chiar daca nu m-am exprimat corect.multumesc.=D>