Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... ce grad de boala am?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

ce grad de boala am?

am piciorul drept amputat o treime in urma unui accident feroviar petrecut in afara orelor de munca,discopatie lombara si cervicala,hepatita,pietre la rinichii,reumatism,hipertensiune,cardiopatie ischemica dureroasa,vas ruga respectuos daca vreti sami comunicati la ce grupa de boala ma incadrez. In 1992 cand mi sa amputat piciorul aveam 37 de ani si 12 ani de munca .Si vas mai ruga da ca vreti sa-mi comunicati,cam ce pensie ar trebui sa primesc,in prezent am 55 de anii si de la varsta de 50 nu mai mau chemat la comisia de expertiza medicala,miau dat nerevizuibil.V a multumesc din suflet si astept cu nerabdare raspunsul dvs.
pensia se calculeaza in functie de veniturile impozabile pe care le-ati avut, de vechimea in munca, etc
nu scrie pe decizia de la casa de pensii gradul de invaliditate?
dianami, utilizator