Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... codebitor la un credit
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

codebitor la un credit

Avem impreuna cu fostul sot un credit de nevoi personale luat de la banca, el platitor principal eu codebitor. El nu a mai platit nimic de 7-8 luni de zile si u are nimic pe el inafara de loc de munca. Eu am casa mostenita , teren agricol . Ce sa vaintapla in continuare? sa-l dau in judecata pt impartirea creditului pt anu fii si eu urmarita de firma de recuperare?
Va sfatuiesc sa faceti partajul...,veti plati mai putin la banca!!!