Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pierderea ajutorului social!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pierderea ajutorului social!

A avut aj.soc. de la primărie,dar i l-au luat din cauză că are teren peste 1 ha , dar nu este singura moştenitoare şi nu este dezbătută moştenirea. Se poate lua aj. soc. în această situaţie? Ce lege reglementează acordarea aj.soc.? De la primărie nu am primit decât atât,citez: "are mult pamânt şi nu mai putem să-i dăm până nu angajăm jurist"! :sorry: Este posibil ? Cum pot rezolva problema? :(( O ZI BUNA SI MULTUMESC!
Dupa dezbatera mostenirii, o matusa si-a ridict gard dar nu a respectat hotarul .Gardul l-a ridicat 20 cm in bucata mea pe o distanta de cca 10 metri .Am fost la politie dar nu au rezolvat nimic dar m-au indrumat catre PARCHET!?Cu constructia gardului merge in continuare de aceea m-am gandit sa ma adresez Parchetului!Cum pot rezolva problema ,ma gandesc ca daca termina gardul s-ar putea sa nu mai pot face nimic si voi pierde terenul!
daca doneaza nu mai este proprietara deci...da. poate sa beneficieze de ajutor social.
Multumesc mult, dianami! O zi buna!:D
O plângere la Parchet o încep tot cu ,,Domnule Preşedinte " ca la tribunal? Nu am ajuns niciodată la Parchet sau la Tribunal dar dacă trebuie învătăm şi din acestea! Multumesc celor ce ma ajuta! :hm:O zi buna!