avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Stadiu procesual: fond
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Stadiu procesual: fond

Am contestat un proces verbal pt. a-mi prelungi dovada ca sa mai pot sta la mare. Procesul il voi pierde sigur si din cate stiu s-a sustinut pe data de 2 sept. adica acum 2 zile. Am intrat pe site la judecatorie iar la dosarul meu arata stadiul procesual : "fond"

Are cineva idee ce inseamna asta?
Cel mai recent răspuns: anamarian , utilizator 16:13, 4 Septembrie 2008
Cu siguranta poti sti doar daca vezi condica de sedinta, eu pot sa-ti spun doar ceea ce banuiesc ca ar fi si anume:
1. ori instanta a dat un nou termen si nu a fost inca introdus pe site;
2. ori instanta s-a pronuntat si de asemenea nu a fost inca introdusa solutia pe site.
Sfatul meu este sa suni la arhiva si sa-ti incerci norocul, poate iti spune cineva solutia sau eventual termenul.
esti la prima instanta,procesul se judeca ,nu s a luat inca o hotarare ,urmeaza alt termen de infatisare la care te as sfatui sa te duci macar pentru a reduce cheltuielile de judecata daca tot esti sigur ca pierzi

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Unde pot consulta hot judec ramasa in pronuntare? boldea_d boldea_d va rog daca imi puteti spune unde as putea sa consult decizia judecatorului ramas in pronuntare? judecatorul a spus ca ramane in pronuntare (judecatorie) si ma ... (vezi toată discuția)
Suspendare executare silita conelia anghel conelia anghel In 02. sept.2012 .printr-un exec. jud., am inceput executarea silita a unui debitor (fostul angajator) privind obligatia de a face (reintegrarea in functie). ... (vezi toată discuția)
Despre concluzii scrise mihai69 mihai69 Buan ziua, in sfarsit am scapat de un proces cu angajatorul,sentinta se va pronunta luni.Presedintele instantei mi-a cerut sa depun luni dimineata scurte ... (vezi toată discuția)