Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Stadiu procesual: fond
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Stadiu procesual: fond

Am contestat un proces verbal pt. a-mi prelungi dovada ca sa mai pot sta la mare. Procesul il voi pierde sigur si din cate stiu s-a sustinut pe data de 2 sept. adica acum 2 zile. Am intrat pe site la judecatorie iar la dosarul meu arata stadiul procesual : "fond"

Are cineva idee ce inseamna asta?
Cu siguranta poti sti doar daca vezi condica de sedinta, eu pot sa-ti spun doar ceea ce banuiesc ca ar fi si anume:
1. ori instanta a dat un nou termen si nu a fost inca introdus pe site;
2. ori instanta s-a pronuntat si de asemenea nu a fost inca introdusa solutia pe site.
Sfatul meu este sa suni la arhiva si sa-ti incerci norocul, poate iti spune cineva solutia sau eventual termenul.
esti la prima instanta,procesul se judeca ,nu s a luat inca o hotarare ,urmeaza alt termen de infatisare la care te as sfatui sa te duci macar pentru a reduce cheltuielile de judecata daca tot esti sigur ca pierzi