Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cesiune parti sociale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cesiune parti sociale

Buna ziua!

Am un SRL care de o luna de zile este in inactivitate temporara si a carui sediu este expirat( o saptamana).

1. Trebuie sa imi reinnoinesc contractul de inchiriere chiar daca sunt in inactivitate temporara?
2. Pentru a face cesiunea firmei trebuie ca aceasta sa fie in functie( adica sa nu mai fie in inactivitate temporara)?

Multumesc,

Maria Statescu
Cesionarea actiunilor pe care le detineti in firma se poate face oricand doriti prin Registrul Comertului!