Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... zilier somer
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

zilier somer

Buna ziua, as dori sa-mi raspundeti la o intrebare. Actualmente sunt somer cu indemnizatie. Potrivit legii pot lucra ca zilier fara sa pierd dreptul la indemnizatia de somer fara a depasi suma de 500 lei lunar . Intrebarea este daca pot fi zilier la aceeasi societate comerciala la care am fost angajata inainte de somaj ?
va multumesc .
Ce activitati desfasurati fiindca legea zilierilor impune anumite activitati. Deasemeni sa ne spuneti programul de munca. asa vom putea raspunde corect.
Ca si curiozitate, de ce zilier si nu angajat in continuare?