Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... acordul verbal dintre parinti
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

acordul verbal dintre parinti

buna seara
spuneti-mi va rog ce forta juridica are acordul (consemtamintul) verbal facut de tatal minorului in privinta schimbarii tarii de resedinta a copilului.acordul a fost afirmat de catre tata si unui functionar al ambasadei acestuia (parintii sint cetateni a tarilor diverse).
nu exista nici o hotarire judecatoreasca asupra custodiei,parintii se afla intr-un proces de divort in Romania
va multumesc anticipat
Pentru a produce efecte juridice trebuie dat in forma autentica.