Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj bunuri comune
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj bunuri comune

buna ziua
Sunt casatorita de 7 ani cu un cetatean ungur,avem impreuna un baietel de 7 ani,as dori sa stiu in caz de divort daca as avea ceva drepturi la partajarea bunurilor comune,mentionand ca avem construita o casa cu credit bancar,( terenul si casa sunt trecute doar pe numele lui),eu fiind casnica de 3 ani din anumite motive ca fiind nestiind foarte bine lb maghiara si neavand cine sa ingrijeasca de copilul nostru iar,sotul fiind sofer auto .
In Romania, din prima zi.
Nu v-am intrebat unde sunteti casatorita, ci unde stati efectiv acum, unde e terenul, casa...
casa cat si terenul sunt in Ungaria
Trebuie sa va raportati la legile din Ungaria
Ma gandeam eu... partajul in Ungaria deci.
Succes, interesati-va acolo!