avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisalul nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisalul nou

va rog frumos:

pe revisalul vechi a lucrat o colega ce a trecut doar salariatii activi, fara a-i trece pe cei din urma, lichidati (acestia erau inregistrati la itm, pe stil vechi, de catre altcineva) .
in revisalul nou, lucrez eu. va rog frumos, as dori sa stiu, trebuie sau nu introdusi TOTI angajatii pe care i-a avut vreodata firma? sau de unde pana unde? (mentionez ca firma este relativ recenta, din 2009 si ca eu introduc fiecare salariat pe rand, nu copiez baza de date intrucat nu am incredere in ceea ce a facut colega mea).

va multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Cornelia Tulpan , Contabil 14:45, 21 Septembrie 2011
Ii treceti doar pe cei activi cu toate datele pe care vi le cere noul program.
In revisalul nou ii treceti pe cei activi la 01.08.2011.
Daca astazi lucrati in Revisalul nou, treceti CIM active azi.
Nu le treceti si pe cele active la 01.08.2011 daca intre timp au fost incetate in vechea versiune.
De fiecare data cand exportati si depuneti online sau direct la ITM, se vor prelua toate CIM active la acea data, fara a se dubla.
Puteti contacta pentru orice problema ITM din localitatea dvs.
Va vor raspunde pe larg.
Ultima modificare: Miercuri, 21 Septembrie 2011
Cornelia Tulpan, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal - noul program siro siro Buna ziua, am generat noul registrul REVISAL (versiunea 506) prin export din vechea versiune, dar am constatat ca salariatul angajat incepand cu data de ... (vezi toată discuția)
Preluare revisal Anamaria1313 Anamaria1313 Buna ziua, Voi prelua de la o persoana Revisalul pentru o societate. Va trebui sa instalez programul pe un alt calculator, la sediul angajatorului. ... (vezi toată discuția)
Revisal tampau gabriela tampau gabriela Cum procedez cu contractele de munca incetate dupa 01.08.2011, transmise in vechea versiune REVISAL , intrucat in noul REVISAL se preiau doar contractele ... (vezi toată discuția)