Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisalul nou
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisalul nou

va rog frumos:

pe revisalul vechi a lucrat o colega ce a trecut doar salariatii activi, fara a-i trece pe cei din urma, lichidati (acestia erau inregistrati la itm, pe stil vechi, de catre altcineva) .
in revisalul nou, lucrez eu. va rog frumos, as dori sa stiu, trebuie sau nu introdusi TOTI angajatii pe care i-a avut vreodata firma? sau de unde pana unde? (mentionez ca firma este relativ recenta, din 2009 si ca eu introduc fiecare salariat pe rand, nu copiez baza de date intrucat nu am incredere in ceea ce a facut colega mea).

va multumesc mult
Ii treceti doar pe cei activi cu toate datele pe care vi le cere noul program.
In revisalul nou ii treceti pe cei activi la 01.08.2011.
Daca astazi lucrati in Revisalul nou, treceti CIM active azi.
Nu le treceti si pe cele active la 01.08.2011 daca intre timp au fost incetate in vechea versiune.
De fiecare data cand exportati si depuneti online sau direct la ITM, se vor prelua toate CIM active la acea data, fara a se dubla.
Puteti contacta pentru orice problema ITM din localitatea dvs.
Va vor raspunde pe larg.
Cornelia Tulpan, Contabil