Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa - faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa - faliment

Datele: Fiscul cere deschiderea procedurii de insolventa
Starea societatii: 1) Credite bancare cu garantii mobiliare si imobiliare aflate in stare de executare silita (dosare inchise prin executare), administratorul a inceput sa achite sume relativ mici in comparatie cu datoriile,2) Credit bancar restant care are inaintat dosarul la biroul executorului judecatoresc ( asociatii societatiii sunt mentionati ca "garanti per aval" 3) datorii la fisc mai mari de 48.000
Administratorul (asociatii sunt sot si sotie) nu are imobile sau masini pe numele lui.
Intrebare: Ce se intampla cu aceste datorii in situatia in care ei nu au posiblitatea sa plateasca?
datoriile vor fi trecute la pierderi dupa inchiderea falimentului si atragerea raspunderii personale a administratorului.
Explicit cum se manifesta aceasta raspundere personala daca nu are un contract de munca si nici bunuri personale?