Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Incalcarea intimitatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Incalcarea intimitatii

As dori sa aflu daca este normal si corect ca vecinul meu care are casa cu doua etaje sa aiba geamuri spre curtea mea fara sa- mi ceara permisiunea. Mentionez ca distanta dintre mine si el e de 30 m si ca nu are nici macar perdele si priveste in curtea mea ca la televizor.
O situatie des intalnita la noi din pacate.....
numai justitia ne poate raspunde la modul cum permite incalcarea intimitatii: spionaj.