avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 815 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Incalcarea intimitatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Incalcarea intimitatii

As dori sa aflu daca este normal si corect ca vecinul meu care are casa cu doua etaje sa aiba geamuri spre curtea mea fara sa- mi ceara permisiunea. Mentionez ca distanta dintre mine si el e de 30 m si ca nu are nici macar perdele si priveste in curtea mea ca la televizor.
Cel mai recent răspuns: ovidiu7676 , utilizator 00:38, 22 Septembrie 2011
O situatie des intalnita la noi din pacate.....
numai justitia ne poate raspunde la modul cum permite incalcarea intimitatii: spionaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Violare intimitate in spatiul locativ intre vecini victor1906 victor1906 Buna ziua. Am o problema sociala cu vecinul meu prin faptul ca geamul de la locuinta lui are vedere in curtea si gospodaria mea si datorita acestui fapt el ... (vezi toată discuția)
Violare intimitate victor1906 victor1906 Buna ziua ! Vecinul meu locuieste intr-o casa care are geamuri cu vedere la curtea mea ,si datorita acestui fapt i-mi violeaza intimitatea deoarece vede tot ... (vezi toată discuția)
Fereastra cu vedere in curte gogutu85 gogutu85 Buna ziua, cum se procedeaza legal in situatia in care vecinii mei au facut o constructie cu etaj si mansarda care are o fereastra cu vedere al mine in curte, ... (vezi toată discuția)