Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pariuri on-line
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pariuri on-line

Sunt jucator activ la o casa de pariuri online din afara tarii iar castigurile mele au depasit anul acesta 50.000 de euro. Conform legislatiei din Romania, castigul zilnic care nu se impoziteaza este de 600 lei , deci anual ar fi in jur de 200.000 lei (in jurde 50.000 euro). Trebuie sa declar venitul daca acesta se incadreaza sub limita admisa? Retragerile nu au fost ci mai degraba lunare. Va multumesc.
cred ca trebuie sa platesti impozit pe venit pe castigul pe zi

desi tu poate ai o zi castigatoare si 364 necastigatoare, si esti pe - 50000 euro intr-un an tot teoretic ar trebui sa platesti impozit pt acel castig,
cam asta inteleg eu din legea respectiva
[ link extern ] /

ca de fiecare data exista loc de interpretare, poate cineva sa ne elucideze