Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contracte depuse online
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contracte depuse online

Am rugamintea sa-mi spuna cineva daca angajatul nu mai trebuie sa semneze contractul depus online;mentionez ca angajatorul spune ca mi-a facut dar nu am semnat si nu am vazut nimic.Multumesc anticipat.
Un c.i.m. nesemnat de ambele parti nu este valabil .. nu are cum sa-si produca efectele juridice ... c.i.m. trebuie semnat de ambele parti si apoi se face transmiterea online a acestuia prin REVISAL.

Daca spune ca l-am transmis , atunci solicitati in scris angajatorului un exemplar de pe acesta si o copie certificata conform cu originalul de pe pagina/paginilie din registrul de evidenta a salariatilor unde exista inscrierile referitoare la persoana dvs.