Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri nerambursabile micro
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri nerambursabile micro

Avem 2 micro, caen 9001 si 9002 - activit creatie artistica si activitati suport.
As putea accesa vreo masura pt investitie instalatie sunet - import UE?
Multumesc
Aceste 2 coduri caen nu sunt eligibile pentru finantari europene.
exista banci care pot acorda linii de finantare pentru astfel de investitii
revin cu rectificarea ca aceste coduri sunt eligibile pentru fonduri europene pe POR,axa prioritara 4, DMI 4.3 sprijinirea dezvoltarii microintreprinderii,
gasiti ghidul solicitantului pe site-ul inforegio

mesajul anterior nu va era adresat, scuze
Buna ziua,

Investitia pe care ati mentionat-o precum si codurile CAEN (9001, 9002) sunt eligibile in cadrul Masurii 312 "Sprijin pentru crearea si dezvoltarea de micro-intreprinderi", PNDR. Precizez ca, pentru a putea fi eligibila pe acest program, micro-inreprinderea trebuie sa aibe atat sediul social cat si punctul de lucru in mediul rural.
O lansare a acestei masuri este preconizata pentru inceputul anului viitor.
In schimb, pentru DMI 4.3, POR, linia este suspendata din august 2011, gradul de incarcare fiind de +200%, iar o realocare a fondurilor se asteapta pe acest Program din luna aprilie 2011.

Mult succes!