avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 637 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... sentinta de divort
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

sentinta de divort

buna ziua ,
Cumnata mea a divortat de sotul ei , si acum e ingrijorata ca a ameninta-o ca vine si - i ia copii . Am incercat sa pun si copia dupa actul de divort ca sa se vada mai bine despre ce vb dar nu reusesc.
Va multumesc
Anca Blede
Cel mai recent răspuns: romascanu , moderator 08:44, 10 Septembrie 2008
Cui i-au fost incredintati copiii prin hotararea de divort?
Se nasc două întrebări:
Cui i-au fost încredinţaţi copii?
Soţului i-au fost admise relaţii personale cu minorii?
Pentru a vă răspunde va trebui să detaliaţi putin speta.
Buna seara !
Ce dispune hotararea de divort cu privire la incredintarea minorilor si programul de vizita ?
daca unii din copii i au fost dati sotului e posibil sa vina dupa ei,chiar si cu politia,daca va opuneti
buna ziua , am reusit sa scanez sentinta de divort si am sa o adaug mai jos .
>>>>


mai are o stampila pe care scrie

Alte discuții în legătură

Sentinta de divort ankablede ankablede buna ziua , Cumnata mea a divortat de sotul ei , si acum e ingrijorata ca a ameninta-o ca vine si - i ia copii . Am sa pun si sentita de divort ca sa se vada ... (vezi toată discuția)
Divort Iordache Aurelian Iordache Aurelian Este posibil ca sotia, reclamant,sa obtina divortul neavand motive temeinice,eu ,parat,nedorind divortul,sotia parasind domiciliul comun,luand cu ea minorul in ... (vezi toată discuția)
Ce pot sa fac daca nu am bani de avocat cosmin3000cosmin cosmin3000cosmin am lucrat in germania anul acesta in timpul cat am fost in germania sotia mea sia gasit pe altcineva am aflat asta dupa ce am venit si am cheltuit o parte din ... (vezi toată discuția)