Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ajutor!!!!
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ajutor!!!!

Buna ziua,as dori un raspuns la problema mea.In 2005 am achizitionat produse de la [editat] prin credit cu buletinul in valoare de 13 mil. lei vechi.Am primit doar o factura fiscala,si dupa o luna am primit printr-un curier un card spunandu-mi ca voi plati ratele la banca cu acel card.Am inceput sa platesc,luna de luna dar daca intarziam cateva zile ,pe urmatorul extras de cont imi apareau penalizari.Am platit pana in 2008 dar creditul meu in loc sa scada era tot mai mare.Am refuzat sa mai platesc si de la inceputul acestui an am inceput sa fiu somata de diferiti recuperatori spunandumi-se ca am de platit 5670 lei.Cum e posibil si prin ce calcule au ajuns ei la aceasta suma astronomica ,asta in cazul in care eu am platit,pana la un moment dat.Am cerut sa-mi elibereze contractul de credit,desfasurator de rate,ceea ce eu nu am primit in momentul achizitionarii produselor.La magazin era afisat pretul produsului respectiv rata.Sunt amenintata zilnic la telefon cu executarea silita,care sunt drepturile mele??
gi-jane2, moderator
Daca nu ati semnat niciun contract nu va pot cere dobanda, va pot cere eventual dobanda legala. Sunteti sigura ca nu ati semnat nimic? Nici macar cand ati primit acel card? Mai ganditi-va...