Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Incuviintare executarea unui BO
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Incuviintare executarea unui BO

O situatie zic eu de-a-dreptul uluitoare
Am incheiat un contract unde mi s-a impus sa fac acest contract pentru o cantitate mult mai mare decit cea de care aveam eu nevoie,in acelas moment mi s-a emis o factura .Am emis un BO completat cu val. facturii.
In timpul derularii contractului furnizorul a depus la banca BO Cum este si firesc banca i-a dat refuz de plata motiv lipsa de disponibil.
A continuat sa-mi livreze marfa In momentul in care l-am anuntat ca doar ceeace mi-a livrat trebuie facturat,acesta mi-a stornat factura pentru care am emis BO si mi-a facturat cantitatea livrata.
A refuzat sa-mi predea BO Acest furnizor s-a adresat judecatoriei prin care cere investirea Ce pot face in aceasta situatie?
Va multumesc mult
Buna seara .
Nu trebuia sa fiti de acord cu stornarea facturii pentru care a fost emis BO ,dar un jurist poate demonstra cauza si efectul ce au dus la situatia de fapt.
Succes.
Cu respect,Alexa...
Eu cred ca aceasta stornare demonstreaza ca datoria nu este certa lichida si exigibila
Va multumesc pentru raspuns