Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare

as dori un model de actiune pentru curtea de apel (recurs), intr-un proces cu finantele pentru taxa de prima inmatriculare.mersi.
ati pierdut la fond (Tribunal)?? si daca da, pe ce motiv? actiunea a fost respinsa ca NEINTEMEIATA sau ca fiind INADMISIBILA??
precizati clar aspectele de mai sus si va ajut...!
am castigat pe toata linia, doar ca finantele au facut recurs, si curtea de apel a dat termen in mai 2012.
ok...am inteles....da-mi adresa ta de mail pe privat si iti voi trimite un model al INTAMPINARII, si nu ACTIUNEA.....
hai sa-ti si explic....la fond (Tribunal), tu ai facut ACTIUNEA, iar finantele au depus INTAMPINARE (apararea lor la ce ai solicitat tu sa-ti admita instanta)...in recurs (Curtea de Apel), ei au promovat RECURSUL, acum tu vei depune INTAMPINARE (apararea ta la ceea ce solicita finantele)....
ramane sa-mi trimiti o adresa de mail, si daca finantele au invocat la fond (Tribunal) vreo exceptie, ceva...si ce fel de taxa este, TAXA SPECIALA DE PRIMA INMATRICULARE (platita pana la data de 01.07.2008) sau TAXA PE POLUARE (platita dupa data de 01.07.2008)??
Bafta..!