Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am primit un mesaj pe tel ca am castigat 20000 de euro!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am primit un mesaj pe tel ca am castigat 20000 de euro!

Buna

E urgent am primit un mesaj pe tel de la Super Bingo Metropolis si spunea ca am castigat 20000 de euro si pentru a intra in posesia premiului trebuie sa depun la banca 840 de lei ca ei inapoi sa-mi trimita banii!
Oare este adeavrat sau este teapa?
Va rog sa ma ajutati din inima!
"Felicitari SUPER-BINGO Metropolisa,v-a desemnat castigator al marelui premiu in valoare de 20000 euro.Pentru info-line apelati 0763997884 cod unic(SBM13A1)"
Asa era mesajul respectiv!
Si au mai zis ca premiul vine din ATENA GRECIA cica au banca astia de la bingo acolo cu care comunica si in care tin aia banii!Si cica de aia sa dau aia 84o de lei!
Bilete la Bingo n-am cumparat in viata mea
Nu mai raspundeti la astfel de mesaje primite pe tel. daca nu vreti sa iesiti mult in pierdere.
Daca n-ati cumparat bilete cum credeti ca puteti castiga? :tooth:

Cum sa virati acei bani? Este o incercare de frauda.
Si daca ma vor suna ce sa fac?
Din relatarea dvs. pare sa fie o escrocherie . Parerea mea este sa nu dati curs , ori sa va impinga X-(sa trimiteti bani ca nu ii mai vedeti si dac ziceti ca nu aveti bilete cumparate , este clar ca este o teapa cum spuneti dvs.
Daca suna, nu le mai raspundeti. Se pare ca au talent in a convinge oamenii :)

Completare
[ link extern ] /

N-o sa vedeti la Contact numere de telefon din retele de telefonie mobila.
Ares-3, moderator