avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 645 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am primit un mesaj pe tel ca am castigat 20000 de euro!
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am primit un mesaj pe tel ca am castigat 20000 de euro!

Buna

E urgent am primit un mesaj pe tel de la Super Bingo Metropolis si spunea ca am castigat 20000 de euro si pentru a intra in posesia premiului trebuie sa depun la banca 840 de lei ca ei inapoi sa-mi trimita banii!
Oare este adeavrat sau este teapa?
Va rog sa ma ajutati din inima!
"Felicitari SUPER-BINGO Metropolisa,v-a desemnat castigator al marelui premiu in valoare de 20000 euro.Pentru info-line apelati 0763997884 cod unic(SBM13A1)"
Asa era mesajul respectiv!
Si au mai zis ca premiul vine din ATENA GRECIA cica au banca astia de la bingo acolo cu care comunica si in care tin aia banii!Si cica de aia sa dau aia 84o de lei!
Bilete la Bingo n-am cumparat in viata mea
Cel mai recent răspuns: Alvaro Liniers , Avocat 15:47, 27 Septembrie 2011
Nu mai raspundeti la astfel de mesaje primite pe tel. daca nu vreti sa iesiti mult in pierdere.
Daca n-ati cumparat bilete cum credeti ca puteti castiga? :tooth:

Cum sa virati acei bani? Este o incercare de frauda.
Si daca ma vor suna ce sa fac?
Din relatarea dvs. pare sa fie o escrocherie . Parerea mea este sa nu dati curs , ori sa va impinga X-(sa trimiteti bani ca nu ii mai vedeti si dac ziceti ca nu aveti bilete cumparate , este clar ca este o teapa cum spuneti dvs.
Daca suna, nu le mai raspundeti. Se pare ca au talent in a convinge oamenii :)

Completare
[ link extern ] /

N-o sa vedeti la Contact numere de telefon din retele de telefonie mobila.
Ultima modificare: Marți, 27 Septembrie 2011
Ares-3, moderator

Alte discuții în legătură

Mare teapa mare prin telefon lungus lungus azi am primit un sms de la un nr de telefon, numar normal, cum ca as fi fericita castigatoare a sumei de 50 000 lei la super bingo metropolis. ...bani ... (vezi toată discuția)
Concurs dubios eve22 eve22 deci, am cumparat niste pakete de tigari nu dau ex cica nu e voie pe site, le am inscris pe un site la un concurs, am castigat prin intermediul unor coduri de ... (vezi toată discuția)
Poșta română trimite pliante cu țepe odată cu pensia. udu009 udu009 Mama mea și toți pensionarii din bloc au primit odată cu pensia (înmânată personal de poștaș) și un pliant pe care trebuia să îl răzuie pentru a ... (vezi toată discuția)