avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMNN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMNN

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca la ora actuala,
1. Mai este in vigoare un Contract Colectiv de Munca la Nivel National?
2. Daca nu, in baza carui act nu mai exista CCMNN?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:24, 27 Septembrie 2011
CCMUN a fost denuntat de una din partile. Denuntarea nu a fost facuta in termenul legal.
Util:

www.avocatnet.ro/content/for...
Ultima modificare: Marți, 27 Septembrie 2011
Herra_, utilizator
corinuta a scris:

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca la ora actuala,
1. Mai este in vigoare un Contract Colectiv de Munca la Nivel National?
2. Daca nu, in baza carui act nu mai exista CCMNN?

Multumesc.


1. Nu mai exista la ora actuala niciun CCMN in vigoare.

2. Prin denuntarea fostului CCMN , acesta si-a incetat valabilitatea la sfarsitul anului trecut ....art.4 alin.2 din CCMN pe anii 2007-2010 .

3. Varianata CCMN 2011-2014 nu a mai fost inregistrata la Ministerul Muncii , astfel incat acesta nu a intrat in vigoare...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contr. colectiv de munca la nivel national alice53 alice53 am inteles ca CCMNN 2010-2014 a ramas in stadiu de proiect si nu este in vigoare; atunci ramane cel din 2007-2010 ? un angajator a concediat un salariat la ... (vezi toată discuția)
Controverse legate de valabilitatea ccmn pe anii 2007 - 2010 Cornel  Vasile Cornel Vasile Legat de acest subiect exista se pune problema daca CCMN 2007/2010 este sau nu in vigoare. Haideti sa vedem daca d.p.d.v. juridic sustinerea Ministerului ... (vezi toată discuția)
A fost denuntat sau nu ccmun? fluturas79 fluturas79 Bună ziua! Mi s-a respins de către ITM cererea de înregistrare a contractului colectiv la nivel de unitate, pe motiv că nu am trecut nici în adresa de ... (vezi toată discuția)