Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCMNN
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCMNN

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca la ora actuala,
1. Mai este in vigoare un Contract Colectiv de Munca la Nivel National?
2. Daca nu, in baza carui act nu mai exista CCMNN?

Multumesc.
CCMUN a fost denuntat de una din partile. Denuntarea nu a fost facuta in termenul legal.
Util:

www.avocatnet.ro/content/for...
Herra_, utilizator
corinuta a scris:

Buna ziua

Va rog sa-mi spuneti daca la ora actuala,
1. Mai este in vigoare un Contract Colectiv de Munca la Nivel National?
2. Daca nu, in baza carui act nu mai exista CCMNN?

Multumesc.

1. Nu mai exista la ora actuala niciun CCMN in vigoare.

2. Prin denuntarea fostului CCMN , acesta si-a incetat valabilitatea la sfarsitul anului trecut ....art.4 alin.2 din CCMN pe anii 2007-2010 .

3. Varianata CCMN 2011-2014 nu a mai fost inregistrata la Ministerul Muncii , astfel incat acesta nu a intrat in vigoare...