Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Vreau sa infiintez un S.R.L - D
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Vreau sa infiintez un S.R.L - D

Buna ziua,
Vreau sa infiintez un S.R.L. - D in mediul rural, care sa se ocupe cu distributia de internet si cablu TV. Care sunt autorizatiile ce trebuie sa obtin ca sa pot functiona legal? Am inteles ca se vor interzice cablurile pe stalpi, e adevarat? Cu ce autoritati trebuie sa iau legatura ca sa pot furniza aceste servicii?
Multumesc.
Da, toate cablurile vor trebui sa fie trase prin pamant. Autorizatiile le primiti de la primarie.

Nu cred ca mai exista fonduri in proiectul SRL-D.
Alex_Munteanu a scris:

Da, toate cablurile vor trebui sa fie trase prin pamant. Autorizatiile le primiti de la primarie.

Nu cred ca mai exista fonduri in proiectul SRL-D.

Da, este inchisa sesiunea pentru instalarea tineri intreprinzatori, dar se poate infiinta o SRL-D pentru se fiti pregatiti la urmatoara sesiuni. Daca o faci prin o SRL normal nu mai poti acceza la anu cele zece mii de euro daca sunt acelasi cerintele de pana acum.
Da am luat legatura cu cei de la appimm , iar anul urmator vor fi din nou fonduri pentru programul SRL-D , sper sa pot accesa acest program atunci, mi-am simulat punctajul si ma apropii de maxim.
Deocamdata nu va ramane decat sa asteptati.
Este destul de greu de spus ce va fi la anul...