Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma

Buna ziua!
As dori sa stiu cu cine pot lua legatura de pe acest site pentru infiintarea unei firme. Daca se rezolva intr-un timp scurt, ar fi perfect.

Astept raspuns.

Multumesc anticipat.
Pentru infiintarea unei firme trebuie urmata procedura prevazuta pe site-ul Registrului Comertului. Sunt necesare o serie de acte, enumerate tot pe acest site. Primul pas este sa faceti o rezervare de denumire, apoi sa va gasiti un sediu, sa stabiliti ce obiect de activitate va avea societatea, ce capital social initial va avea, cine sunt asociatii si cine va fi desemnat administrator. Dupa stabilirea acestor chestiuni, veti putea pregati documentatia de infiintare a societatii.
Actele de care aveti nevoie le gasiti aici:[ link extern ]
Va recomand sa va intocmiti actele in cadrul biroului de asistenta juridica de la registrul comertului. Economisiti timp, bani si eventuale probleme.