Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Am nevoie urgent de un sfat
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Am nevoie urgent de un sfat

Am o sora de 31 de ani , de 15 ani locuieste cu un barbat ,relatia lor s-a oficializat anul trecut s-au casatorit cu acte
au impreuna 3 copii minori ,el este recidivist a avut o condamnare pentru lovituri cauzatoare de moarte.
De cind sunt impreuna viata surorii mele a fost un calvar, luand batai in mod repetat si cind spun bataie inseamna in cel mai groaznic fel, cu picioare cu pumni ce sa mai bataie ca in filme, ceea ce aste mai important este ca respectivul isi maltrateaza si copii bagindu-i in beci legati cu lantul si batuti
De doua saptamani sora mea a parasit locuinta sotului refugiinduse in casa parintilor impreuna cu 2 dintre copii cei mai mici a reusit sa isi ia un servici,dar problema mare este ca el a prins-o ieri pe strada si a reusit sa ii dea o bataie sora cu moartea ,atacind-o si incercind sa ii injecteze acid de baterie , a batut-o pina a ajuns la municipal cu leziuni multiple, incercind sa sunam la politie a venit seful de post care la fata locului nici nu a binevoit sa coboare din masina sa vada ce sa intimplat nici macar nu ne- spus sa venim la sediu sa dam declaratii si a si plecat ,sotul fiind mina in mina cu politistul din zona , tin sa precizez ca toata treaba sa intimplat in com,Ulmi,Giurgiu ,as vra sa stiu unde putem merge sa facem plingere impotiva lui cit si sefului de post pentru ca nu a luat nici o masura si oricind se poate repeta incidentul de ieri ,cit costa un divort sau unde putem merge sa facem dreptate,as vrea sa stiu daca undeva exista centru pentru femei maltratate sa o tinem acolo citeva luni pe ea si pe copii pentru ca sunt speriati si socati unde ne putem adresa sa scapam din situatia data .Inca o data precizez ca apartinem de Giurgiu
pretul unui divort nu este fix, depinde de la avocat la avocat.cand are nevoie de politie sa sune la112 si atunci sigur se va intocmi proces verbal.
[ link extern ]
CENTRUL DE CONSILIERE CASA BLU 021 344 46 36, [ link extern ]
[ link extern ]

Cautati pe net unde e mai aproape de dv., vedeti ca depinde de situatia financiara a femeii si, cel mai important, nu prea sunt locuri...
De regula, la unul dintre aceste locuri puteti suna si veti fi redirectionat spre alte locatii mai apropiate de domiciliul femeii sau mai potrivite situatiei specifice in care se gaseste aceasta.
Multumesc din suflet ,chiar azi o sa incep sa dau telefoane.