Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... uzucapinea
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

uzucapinea

Buna ziua
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Tatal meu a cumparat de la o Societate pe Actiuni, acum 12 ani, cladirile aflate pe un teren al statului. In contractul de vanzare-cumparare se specifica, ca terenul va putea fi folosit de societate atata timp cat cladirile se vor afla pe el. Ar putea tatal meu sa dobandeasca proprietatea asupra terenului respectiv prin invocarea uzocapiunii?
Pentru lamuriri suplimentare consultati [ link extern ]
ContSters145448, utilizator