Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... RECUPERARE DEBITE
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

RECUPERARE DEBITE

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu o problema. O societatea comerciala are incheiat un contract de achizitie publica cu o scoala, nu s-au achitat facturile, s-a facut procedura concilierii directe, fara nici un rezultat. In instanta pe cine chem in judecata scoala sau autoritatea administratiei locale, orasul, comuna etc. ...... Va rog sa ma indrumati ce procedura sa urmez pentru a recupera creanta pentru lucrarile efectuate Va mutumesc anticipat.
Trebuie sa chemati in judecata institutia care apare in contract si cu care ati semnat contractul. Daca figureaza scoala in acel contract ca beneficiar al lucrarii si cu ea ati semnat contractul, atunci impotriva ei trebuie sa formulati actiunea.