Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit bancar
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit bancar

Buna seara!
Daca o persoana fizica a fost in baza de date ca rau platnic la o banca acum 2 ani iar in urma cu aproximativ 10 luni si a deschis o firma(SRL) poate sa solicite acordarea unui imprumut pentru firma? Are vreo sansa sa i se acorde un credit pentru dezvoltarea firmei( ma refer la bani pe care sa i utilizeze pentru cumpararea marfii)
Puteti solicita la Biroul de credit informatii (Raportul de credit) referitoare la acea inscriere in baza de date, ca rau platnic.
[ link extern ]

Pentru credite/linie de credit- sa zicem, pentru dezvoltarea IMM-urilor (ipotetic-nu stiu ce fel de SRL sunteti) puteti studia ofertele societatilor de profil.

Ar trebui sa contactati ofiteri de credite, la mai multe societati bancare, sa faceti, practic, un mic studiu de piata, ca sa aflati daca indepliniti conditiile impuse de fiecare societate de profil, in parte, in vederea acordarii/obtinerii imprumutului.