Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... repartizarea caldurii pe partile comune
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

repartizarea caldurii pe partile comune

As dori s-ami spuneti care sunt normele de repartizare a caldurii pentru sezonul rece 2011-2012 la un bloc cu 27apartamente din care 13 apartamente au centrala proprie, cat la % din factura se repartizeaza pentru partile comune?.
Va multumesc pentru timpul acordat.
daca nu aveti aparate de masurare a consumurilor va trebui sa le stabiliti in baza Ordinului MLPAT nr.29/1993 pentru aprobarea Normativului-cadru privind contorizarea apei si a energiei termice la populatie, institutii publice si agenti economici..
Aveti repartitoare? Daca da, urmariti discutia:
www.avocatnet.ro/content/for...